Businesses Serving Polish Communities The Embassy of the Republic of Poland in London England

The Embassy of the Republic of Poland

Government & Social Services,
Rzad i Opieka Spoleczna
London, England W1B 1JH

44 (0) 207 2913 520
Wy?lij Wiadomo?? » Write a rekomendacjaMake a connection! The Embassy of the Republic of Poland is currently accepting new Klijents. Wy?lij Wiadomo?? »

Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

Contact Details

Biznes Name The Embassy of the Republic of Poland
Biznes Logo The Embassy of the Republic of Poland Company Logo by The Embassy of the Republic of Poland in London England
Position Ambassador
Website
Online Social Profiles
Phone Number 44 (0) 207 2913 520
Additional Phone Number 44 (0) 207 2913 575
Location
47 Portland Place
London, England W1B 1JH
United Kingdom
Map View Location of The Embassy of the Republic of PolandBusinesses Serving Polish Communities

Get Directions »

Professional Background

Year Established 1919

About The Embassy of the Republic of Poland

The Embassy of Poland in London is the diplomatic mission of Poland in the United Kingdom.

Dr hab. Arkady Rzegocki jest Ambasadorem nadzwyczajnym i pełnomocnym RP w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Ambasador Rzegocki jest profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego, politologiem zajmującym się polską i angielską myślą polityczną, pojęciem racji stanu, a także zagadnieniem soft power. Studiował m.in. na University College Dublin, prowadził badania m.in. w Denver, Oxfordzie, Cambridge, Londynie, Florencji, pracował jako Visiting Scholar w Sidney Sussex College na Uniwersytecie w Cambridge.

Od wielu lat działa na rzecz promocji wiedzy o Polsce w Wielkiej Brytanii zarówno wśród Polaków, jak i Brytyjczyków, a szczególnie w angielskim świecie akademickim. W latach 2011-16 był profesorem Polskiego Uniwersytetu Na Obczyźnie w Londynie, jest również pomysłodawcą i pierwszym kierownikiem Polskiego Ośrodka Naukowego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Londynie, który działa od 2011 r. W 2014 r. został członkiem Rady Miasta Krakowa, gdzie przewodniczył Komisji Innowacji i Funduszy Europejskich.

Ambasador Rzegocki jets członkiem wielku organizacji akademickich i obywatelskich, między innymi EpsNet, Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych, Ośrodka Mysli Politycznej oraz Klubu Jagiellońskiego.

Zna język angielski; posługuje się rosyjskim. Żona, dr Jolanta Rzegocka, jest filologiem języka angielskiego i historykiem teatru.

Articles by The Embassy of the Republic of Poland

Have you worked with The Embassy of the Republic of Poland?

Write A Review Now »